podlaskie-centrum-medycyny-sportowej-i-ortopedii

Centrum Medyczne Podlaskie Centrum Medycyny Sportowej i Ortopedii

Chirurgia, Diagnostyka, Fizjoterapia, Interna, Medycyna sportowa, Neonatologia, Ortopedia, Ortopedia dziecięca, Ortopedia traumatologia, Pediatria, Radiologia, Rehabilitacja medyczna

Podlaskie Centrum Medycyny Sportowej i Ortopedii to przychodnia, działająca od 2005 r. Świadczymy specjalistyczne usługi medyczne w...


Informacje o placówce:

Podlaskie Centrum Medycyny Sportowej i Ortopedii to przychodnia, działająca od 2005 r.

Świadczymy specjalistyczne usługi medyczne w poradniach:

 • medycyny sportowej,
 • ortopedii i traumatologii,
 • ortopedii i traumatologii dziecięcej,
 • wad budowy i postawy,
 • preluksacyjnej,
 • rehabilitacji leczniczej - działy: kinezyterapii, fizykoterapii, masażu leczniczo-sportowego.

Od 2006 r. świadczenia zdrowotne realizujemy w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Nasza placówka mieści się w centrum Białegostoku w budynku przy ul. Bema 2 na III piętrze. Na miejscu oraz w bliskiej odległości zapewniamy dostęp do pełnej diagnostyki radiologicznej, laboratoryjnej i konsultacji różnych specjalistów.

W swojej działalności ukierunkowani jesteśmy na osoby o dużej aktywności zarówno sportowej, rekreacyjnej, jak i zawodowej, którym z reguły zależy na uzyskaniu profesjonalnej usługi specjalistycznej, leczeniu oraz rehabilitacji umożliwiającej szybki powrót do właściwej aktywności.

AMBULATORYJNA OPIEKA SPECJALISTYCZNA
W ramach poradni medycyny sportowej wykonujemy badania z wydaniem orzeczeń o zdolności do uprawiania sportu dla sportowców wyczynowych wszystkich dyscyplin sportowych (kluby sportowe, szkoły sportowe, itp.), jak również dla zawodników dyscyplin sportowych i parasportowych uprawiających je jako rekreację, hobby, pasję.

Realizujemy następujące świadczenia:

1. badania lekarskie z oceną zdolności do startu w określonych zawodach czy uczestnictwa w teście sprawnościowym (Policja, Straż Miejska, Straż Graniczna, Straż Pożarna, itp.),
2. konsultacje specjalistyczne, diagnostyka i leczenie schorzeń narządu ruchu i urazów sportowych,
3. orzekanie o stanie zdrowia osób uprawiających sport (w tym osób niepełnosprawnych),
4. stała kontrola lekarska wybranych grup sportowców: kluby sportowe, szkoły sportowe, itp.,
5. opieka medyczna na zawodach lub innych imprezach sportowych.

poradniach ortopedii i traumatologii, ortopedii i traumatologii dziecięcej, wad budowy i postawy, preluksacyjnej przyjmujemy, diagnozujemy i leczymy pacjentów od 0 do 100+ lat.

W ramach diagnostyki obrazowej wykonujemy pełen zakres badań tego działu:

 • rtg,
 • usg narządu ruchu (st. kolanowy, barkowy, biodrowy, skokowy, łokciowy), ścięgien, więzadeł i mięśni,
 • usg stawów biodrowych u niemowląt,
 • tomografia komputerowa (CT),
 • magnetyczny rezonans jądrowy (NMR),
 • scyntygrafia,
 • badania SPECT.

Jednym z bardzo popularnych obecnie zastosowań ultrasonografii jest USG naczyń krwionośnych z wykorzystaniem zjawiska Dopplera. USG Doppler pozwala na ocenę prędkości oraz kierunku przepływu krwi w naczyniach. Jako metoda całkowicie nieinwazyjna jest obecnie najpopularniejszym typem badania naczyń pozwalającym na dokładną ocenę zmian chorobowych. W naszej pracowni USG wykonujemy badania USG Doppler naczyń tętniczych i żylnych ciała.

REHABILITACJA
W naszym dziale rehabilitacji oferujemy usługi w zakresie kompleksowej fizjoterapii pourazowej, ortopedycznej, pooperacyjnej i profilaktycznej, terapii zespołów bólowych w obrębie narządu ruchu, migrenopodobnych bólów głowy, bólów pleców, stawów, itp.

Na rehabilitację zapraszamy zarówno osoby uprawiające sport w formule rekreacyjnej lub wyczynowej, jak też wszystkich pacjentów aktywnych ruchowo.

Zapewniamy skuteczną i nowoczesną terapię, indywidualnie dobraną do potrzeb każdego organizmu, opartą o specyficzną diagnostykę czynnościową narządu ruchu. Metody naszej pracy są efektem bieżącej analizy skuteczności aktualnych technik i nowości na rynku medycznym.

Kadra fizjoterapeutów PCMSiO ciągle rozwija i wzbogaca swój warsztat pracy, poprzez udział w licznych szkoleniach i kursach. Posiadamy także stale rosnące, doświadczenie w pracy naukowej i dydaktycznej.

Nasza praktyka kliniczna bazuje na kinezyterapii (ćwiczeniach terapeutycznych), terapii manualnej (ręcznej pracy na stawach i elementach okołostawowych, w tym mięśniach) oraz specyficznych technikach masażu (masaż klasyczny, głęboki, poprzeczny, opracowanie punktów spustowych). Całościowa terapia wsparta jest szerokim spektrum fizykoterapii, której dobór opiera się na szczegółowej analizie anatomii, fizjologii i zjawisk bioelektrycznych w ludzkim organizmie.

Zapewniamy konsultację lekarską w trakcie procesu rehabilitacji. Terapeuci PCMSiO przeszkoleni są w zastosowaniu metod:

 • biomechaniczna diagnostyka i terapia wg. McKenziego,
 • PNF,
 • stabilizacja mięśniowa głęboka i powierzchowna,
 • kinesiotaping (taping medyczny), taping sztywny,
 • terapia manualna - wg. Kaltenborna, Maitlanda, Mulligana, Ackermanna, Cyriaxa, Europejska Terapia Nerwowo - Mięśniowa, techniki energizacji tkanek miękkich,
 • Dry Needling - igłoterapia (terapeutyczne nakłuwanie mięśni, nietożsame z akupunkturą),
 • specyficzne protokoły pooperacyjne w chirurgii stawów obwodowych.

W trakcie leczenia i usprawniania zapewnimy Państwu przyjazną, sympatyczną atmosferę oraz dokładamy wszelkich starań, aby terapia w naszej przychodni była nie tylko skuteczna, ale także przyjemna i maksymalnie przystępna.

Adres:

ul. Gen. Józefa Bema 2
15-369 Białystok

Brak mapy do wyświetlenia

Kontakt z nami:

857443984

email: rejestracja@pcmsio.pl

pcmsio.pl